czwartek, 5 września 2013

Karmy holistyczne.

Co to jest karma holistyczna?

Karmy holistyczne to zupełnie odrębny segment karm, wyróżniający się przede wszystkim jakością składników wykorzystywanych do ich produkcji jak i samym procesem technologicznym ich wytwarzania. Aby zasłużyć na miano holistycznej, już nie wystarczy aby karma była idealnie zbilansowana, słowem holistyczny określany jest tylko taki produkt, który zawiera bardzo dużą liczbę naturalnych składników pozyskanych z upraw organicznych, a w szczególności takich, które występują na danym terenie i nie odbywają długich podróży przed przetworzeniem, i tym samym ich wartości odżywcze są najwyższej jakości. 

Określenie „holistyczny” (def. – całościowy) jest współcześnie używane dość powszechnie w kontekście różnych produktów, usług czy też form spędzania czasu. Można spotkać się z holistycznymi kremami, treningami, zabiegami pielęgnacyjnymi czy w reszcie dietami – w każdym przypadku chodzi o to samo.

 "Holistycznie" oznacza, że coś oddziałuje całościowo, kompleksowo; np. holistyczny krem nie tylko punktowo regeneruje tkankę skórną, ale dodatkowo wpływa na ogólną poprawę samopoczucia czy wręcz na poprawę kondycji psychicznej.

Moda na „holistyczność”, powstała w USA i Kanadzie, odzwierciedla podświadomą potrzebę powrotu do natury, życia w równowadze, używania możliwie najbardziej naturalnych produktów, możliwie również najmniej przetworzonych. Jest to więc – można powiedzieć – styl życia, stan świadomości i światopoglądu ludzi, z którego wynika zapotrzebowanie na produkty pasujące do pewnej określonej filozofii.


W przypadku Natural Dog Food Company zasadą jest przetwarzanie składników bez ich uprzedniego przechowywania czyli niemal natychmiast po pozyskaniu. Dzięki tym sposobom produkcji, karma holistyczna jest w stanie zaspokoić nie tylko potrzeby bytowe zwierzęcia, ale także przeciwdziałać występowaniu szeregu zmian patologicznych i ograniczać negatywne skutki wielu chorób.
Różnorodność składników karmy zapewnia też dostępność wielu składników pokarmowych, a to właśnie różnorodność składników pokarmowych zabezpiecza przed wystąpieniem jakichkolwiek stanów niedoborowych i sprawia, że karma holistyczna to pokarm o niezwykle wysokiej wartości biologicznej. 


Wraz z rozwojem wiedzy dotyczącej żywienia zwierząt, identyfikowanych jest coraz więcej substancji niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju – witaminy, minerały, flawonoidy (naturalne substancje lecznicze zawarte w roślinach stosowanych od wieków zwłaszcza w medycynie ludowej).

Autor: Tamara Truch www.ekozwierzak.pl

Karmy holistyczne zawierają te substancje, jednak nie są one dodawane w postaci związków chemicznych, ale znajdują się w naturalnych składnikach wykorzystywanych do produkcji karmy – takich jak siemię lniane, brązowy ryż, pełnoziarnisty jęczmień, algi morskie, kasza jaglana, żurawina, cykoria, warzywa, zioła, jaja itp. 

To właśnie odpowiedni i bogaty poziom tych składników w gotowej karmie sprawia, że jest ona produktem tak niezwykłym i zalecanym psom alergicznym. 

Psiabuda.com.pl poleca produkty Natural Dog Food Company.
Autor: Tamara Truch www.ekozwierzak.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz